Kontakt

Základní škola a mateřská škola Český Těšín Pod Zvonek, příspěvková organizace
Pod Zvonek 1835/28 
737 01 Český Těšín

tel. : 552 322 101
e-mail : info@podzvonek.cz

IČ: 48004693, DIČ: CZ48004693

datová schránka: ID msexkkh

 

Děti dětem

Cvrliky, cvrliky! Čuf, čuf! Ťuky, ťuk! V několika jazycích, ale jedním hlasem. I takto by se dal ptačím nářečím uvést mezinárodní projekt Děti dětem, který vznikl v rámci víceletého programu financovaného z prostředků Ministerstva kultury a národního dědictví Polské republiky NEZÁVISLÁ/NIEPODLEGŁA, v rámci dotačního programu Institutu Adama Mickiewicza v Polsku a ve spolupráci s Těšínským divadlem a DDM Český Těšín.

Je nám velkou ctí, že k realizaci tohoto projektu byli vybráni právě žáci 5. A naší školy. Na konci měsíce října spolu s herci z Polska a Těšínského divadla trénovali, nacvičovali a nahrávali malé etudy, učili se dorozumět v různých jazycích (česky, polsky, estonsky, maďarsky) prostřednictvím hudby – zpívali, tleskali, bubnovali, napodobovali ptačí zpěv. A to vše prokládaly verše básníků Juliana Tuwima a Jana Brzechwy.

Výsledkem jejich dvoudenního snažení byl videozáznam interaktivního představení s audio nahrávkou ptačí scénky, který v rámci projektu bude dál cestovat do Maďarska, Polska i Estonska. A aby nezůstalo jen u zahraničních diváků, páťáci ukončili své snažení závěrečnou prezentací pro své spolužáky z 1. stupně naší školy.

Aktivity v tomto projektu jsou zajisté velkým přínosem v oblasti mezilidských vztahů a mezinárodních kontaktů. Žáci si všechny tyto aktivity velice užívali a odnesli si mnoho zajímavých poznatků.

Šárka Přečková

Fotogalerie:

 

 

 

28.11.2018 | Zdroj: http://www.podzvonek.cz | Autor: Základní škola Pod Zvonek