Kontakt

Základní škola a mateřská škola Český Těšín Pod Zvonek, příspěvková organizace
Pod Zvonek 1835/28 
737 01 Český Těšín

tel. : 552 322 101
e-mail : info@podzvonek.cz

IČ: 48004693, DIČ: CZ48004693

datová schránka: ID msexkkh

 

Exkurze do Miniuni a Muzea hraček v Ostravě

Dne 15. června 2018 jsme se zúčastnili za velmi úspěšné umístění v soutěži ve sběru papíru exkurze do Ostravy. V centru města vedle areálu Černá louka jsme nalezli úplně jiný svět - minisvět. V areálu miniměstečka MINIUNI jsme si připadali jako pohádkový Gulliver v zemi liliputánů. Tento venkovní areál nám nabídl svět miniaturních modelů staveb Evropy v měřítku 1 : 25 s funkčními modely vláčků, lodí i letištěm. Zhlédli jsme celkem 34 modelů významných světových staveb jako je například Eiffelova věž, sedm starodávných divů světa, šikmou věž v Pise, lanovku na horu Ještěd, Staroměstskou radnici, londýnský Big Ben a jiné.

Dále jsme navštívili Muzeum hraček, které nám nabídlo ke zhlédnutí tisíce exponátů v několika sekcích. První z nich nese název Hračky a hry, druhá, kde se vše točí kolem Walta Disneyho je nazvaná Disneyanaa třetí Sběratelství.Obdivovali jsme cínové nádobíčko pro panenky z roku 1860, první hračku - autíčko s troubením nebo s autorádiem, nejmenší funkční model železnice na světě. Byly zde k vidění i jedinečné staré pokojíčky pro panenky, vojáčci, parní stroje, sbírka panenek Barbie, loutková divadla z dob Rakousko-Uherska, plechové hračky z počátku minulého století, vláčky, ponorky, lodě, komiksy a v neposlední řadě i spousta hraček a her z dob nedávno minulých, tedy z let 1950 až 1989.

Obě výstavy se nám velmi líbily. Zavázali jsme se, že se v příštím školním roce opět pilně zapojíme do sběru, abychom se v soutěži dobře umístili a  mohli si užít stejně krásný den jako byl ten dnešní.

Žáci 7. A

 

20.06.2018 | Zdroj: http://www.podzvonek.cz | Autor: Základní škola Pod Zvonek