Kontakt

Základní škola a mateřská škola Český Těšín Pod Zvonek, příspěvková organizace
Pod Zvonek 1835/28 
737 01 Český Těšín

tel. : 552 322 101
e-mail : info@podzvonek.cz

IČ: 48004693, DIČ: CZ48004693

datová schránka: ID msexkkh

 

Gentleman a dáma třídy 7.B

V únoru jsme ve třídě 7.B vyhlásili soutěž O gentlemana a dámu třídy. Žáci se nejprve v hodinách občanské výchovy seznámili se zásadami slušného chování a poté ve skupinách diskutovali o tom, jak by se měl chovat správný gentleman a správná dáma. Chlapci vytvořili seznam zásad chování pro dámu a dívky zase pro gentlemana.

A soutěž začala. Dívky do školy přišly v krásných šatech a chlapci v saku, žádné tepláky a vytahané mikiny. Všichni si však uvědomovali, že nešlo jen o způsob oblékání, ale zejména o chování. Každou chvilku jsme ve třídě mohli slyšet lichotky a zdrobnělé výrazy, chlapci děvčatům nosili pomůcky, zvedali židle, chystali krabice na výtvarnou výchovu, dávali jim přednost dokonce i v řadě na oběd. Stávalo se, že děvčata nechali vyhrát ve stolním tenise. Ve třídě byl klid i o přestávkách, děvčata přestala křičet a pištět, nehádala se a mluvila slušně.

Po týdnu jsme společně zhodnotili průběh soutěže. Všem se nesmírně líbila. Tajným hlasováním jsme zvolili ty nejlepší a sladce jsme je ocenili. Nejlepším gentlemanem třídy se stal Ondřej Škvariák (24 bodů), druhé místo obsadil Adam Kaluža (22 bodů) a na třetím místě se umístil Pavel Lomozík  (18 bodů). Největší dámou třídy se bezkonkurenčně stala Anežka Motyčková (24 bodů) a o druhé místo se podělily Jana Bobálová a Adéla Slívová (10 bodů).

Všem žákům moc děkuji za skvělé zapojení se do soutěže. Všichni jsme si vyzkoušeli, jak nám je dobře, když se lidé kolem nás chovají uctivě a s respektem. Věřím, že se takto budeme navzájem chovat i po skončení soutěže, tentokrát už ne pro sladkou odměnu, ale pro dobro druhých.

Adriana Špirková

 

08.03.2019 | Zdroj: http://www.podzvonek.cz | Autor: Základní škola Pod Zvonek