Kontakt

Základní škola a mateřská škola Český Těšín Pod Zvonek, příspěvková organizace
Pod Zvonek 1835/28 
737 01 Český Těšín

tel. : 552 322 101
e-mail : info@podzvonek.cz

IČ: 48004693, DIČ: CZ48004693

datová schránka: ID msexkkh

 

Kandidátka na Zlatého Ámose ze ZŠ Pod Zvonek

Letos probíhá již 27. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos. Podle jakých kritérií se takový učitel vybírá? Kdo jej volí? Co se od něj očekává?

Zajímavostí je, že do této ankety mohou své oblíbené učitele přihlásit pouze žáci. Tím však jejich aktivita nekončí. Musí přiložit charakteristiku učitele, vyzdvihnout oblíbené aktivity, plné zážitků a vzpomínek, a navíc musí sehnat sto podpisů dalších spolužáků nebo dospělých, kteří kandidaturu pedagoga podporují.

Žáci třídy 3. A ZŠ Pod Zvonek se rozhodli nominovat na Zlatého Ámose svou třídní učitelku Mgr. Janu Helisovou. K nim se připojili také starší spolužáci a rodiče. Ti malým třeťákům s přípravou nominace hodně pomáhali. Maximální pracovní nasazení, láska k dětem, zajímavé a plnohodnotné vyučovací metody, bohatá škála nápadů, velký podíl na projektech zejména v oblasti čtenářské gramotnosti, přátelský přístup k žákům, k rodičům, kolegům, ochota pomoci druhým – to je jen částečný výčet zásluh paní učitelky Jany Helisové, pro které ji všichni uznávají a mají rádi. Není tedy divu, že právě jí se dostalo pocty být nominována v anketě Zlatý Ámos.

Cesta vzhůru však není jednoduchá. Je nutno projít regionálním kolem, kde tým tří žáků obhajuje nominaci svého oblíbeného učitele, aby se právě on dostal do semifinále. Celkovým vítězem Zlatým Ámosem může být ale jen jeden. Není zde poražených. Ve výsledku je vlastně vítězem každý nominovaný učitel. Vždyť jen samotná nominace je velkým vítězstvím, oceněním a poděkováním za kvalitní pedagogickou práci. A přesně tak to vidíme všichni i u paní učitelky Jany Helisové. Přejeme jí ještě mnoho dalších úspěchů, radost z vlastní práce a nesčetné další generace spokojených a nadšených žáků.

Mgr. Šárka Přečková

 

 

13.02.2020 | Zdroj: http://www.podzvonek.cz | Autor: Základní škola Pod Zvonek