Kontakt

Základní škola a mateřská škola Český Těšín Pod Zvonek, příspěvková organizace
Pod Zvonek 1835/28 
737 01 Český Těšín

tel. : 552 322 101
e-mail : info@podzvonek.cz

IČ: 48004693, DIČ: CZ48004693

datová schránka: ID msexkkh

 

Okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

Dne 27/02/2019 se naši reprezentanti Eliška Richterová (7.B) a Jan Pletnicki (9.B) zúčastnili okresního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce na ZŠ 1. Máje v Havířově. Oba žáci se poctivě připravovali již od svého úspěšného umístění ve školním kole. Anglickému jazyku se nevěnují jen ve škole, ale studují i nad rámec povinné výuky. Eliška studuje online jazykový kurz. Oba angličtinu používají ve svém každodenním životě, často čtou a sledují videa i filmy v angličtině, plynule komunikují a často i ve škole se spolužáky mluví anglicky.

Soutěž začala poslechovým cvičením, kde na základě slyšeného rozhovoru žáci vypracovávali zadané úkoly. A pak na řadu přišla konverzace. V I. kategorii si soutěžící připravovali 6 témat, ze kterých si vylosovali jedno, které pak prezentovali. Eliška si vytáhla téma Moje rodina. Ve II. kategorii bylo témat dvakrát více a samozřejmě byla složitější. Jan si vylosoval téma Můj dům, můj byt.

Oba žáci podali krásný výkon, poradili si se stresem a velkou konkurencí. Moc děkuji za čas věnovaný soutěži, úsilí a poctivou přípravu. Jsme rádi, že na naší škole máme žáky, kteří na sobě pracují, nebojí se konkurence a svůj čas efektivně využívají pro seberealizaci a také reprezentaci naší školy.

Adriana Špirková

 

07.03.2019 | Zdroj: http://www.podzvonek.cz | Autor: Základní škola Pod Zvonek