Kontakt

Základní škola a mateřská škola Český Těšín Pod Zvonek, příspěvková organizace
Pod Zvonek 1835/28 
737 01 Český Těšín

tel. : 552 322 101
e-mail : info@podzvonek.cz

IČ: 48004693, DIČ: CZ48004693

datová schránka: ID msexkkh

 

Školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

V letošním školním roce jsme přípravu na konverzační soutěž zahájili již od září. Žáci se poctivě připravovali, zaznamenali jsme vysokou účast a konkurence byla velká.

Žáky nejprve čekalo poslechové cvičení s porozuměním a pak se utkali v samotné konverzaci na dané téma, které si vylosovali. Byli hodnoceni po obsahové stránce, gramatické i z hlediska obsahu mluvy. 

V první kategorii nejvíce bodů (69) získali žáci třídy 6. A Stefanie Holubová a Mario Šmerda, kteří se následně utkali v konverzačním přestřelu a první místo nakonec vybojoval Mario Šmerda. Třetí místo získala žákyně Anežka Motyčková s počtem bodů 61.

Ve druhé kategorii se na prvním místě umístila žákyně 9. B Klára Opachová s celkovým počtem bodů 83, která okouzlila svým přízvukem a bez problémů si poradila i s poslechovým cvičením. Druhé místo obsadila Lucie Knoppová ze třídy 9. A s počtem bodů 75 a třetí místo pak Tereza Jakošová z 9. A, která získala 71 bodů. 

Všem žákům, kteří se soutěže zůčastnili, děkuji za věnovaný čas, poctivou přípravu a odvahu. Věřím, že je tato zkušenost posune kupředu. Přeji jen samé úspěchy v dalším studiu tohoto krásného jazyka. 

Adriana Špirková

Fotogalerie:

 

31.01.2018 | Zdroj: http://www.podzvonek.cz | Autor: Základní škola Pod Zvonek