Kontakt

Základní škola a mateřská škola Český Těšín Pod Zvonek, příspěvková organizace
Pod Zvonek 1835/28 
737 01 Český Těšín

tel. : 552 322 101
e-mail : info@podzvonek.cz

IČ: 48004693, DIČ: CZ48004693

datová schránka: ID msexkkh

 

Slezskoostravský hrad

Dne 13. 12. 2018 se v rámci EVVO žáci 6. ročníků zúčastnili exkurze do Ostravy, na Slezskoostravský hrad na Výstavu Betlémů a na tvořivé dílničky.

Výstava Betlémů, která byla rozdělena tentokrát do dvou částí – na Betlémy stolní a prostorové, se dětem velmi líbila. Svůj úspěch měla i následná tvůrčí dílna, kdy si naši žáci pod vedením zkušené paní učitelky a jejich pomocnic, dívek z devátých ročníků výtvarně zaměřené porubské základní školy, vyrobily krásnou vánoční ozdobu do okna.

Ještě v říjnu se pak žáci 6. roč. zúčastnili v rámci projektu kulturně – vzdělávací akce Síla lidskosti, věnovaný osobnosti N. Wintona, který před 2. Světovou válkou zachránil mnoho židovských dětí. Shlédli nově natočený dokumentární film o Nikolasi Wintonovi a aktivně se zapojili do následné diskuze. Akce se dětem moc líbila a odnesli si z ní cenné znalosti.

A poté v listopadu si žáci vyslechli výchovný koncert Jazz jako základ populární hudby skupiny Marbo, věnovaný začátkům a rozvoji jazzu jako základu moderní hudby. Koncert se konal v Kass Střelnice, žáci si z něj odnesli cenné poznatky, zazpívali si se skupinou. Moc se jim koncert líbil.

Mgr. Hana Klanicová

Fotogalerie:

 

21.12.2018 | Zdroj: http://www.podzvonek.cz | Autor: Základní škola Pod Zvonek