Kontakt

Základní škola a mateřská škola Český Těšín Pod Zvonek, příspěvková organizace
Pod Zvonek 1835/28 
737 01 Český Těšín

tel. : 552 322 101
e-mail : info@podzvonek.cz

IČ: 48004693, DIČ: CZ48004693

datová schránka: ID msexkkh

 

Učíme se učit

Projekt žáků 2. stupně Učíme se učit si klade za cíl na jednu vyučovací hodinu vstát ze svých lavic a postavit se před tabuli v roli učitelů. Žáci třídy 9. A se stali odborníky na přírodovědu a zkoumali přezimující zvířata v naší zemi. Připravili si motivující hry, poutavou prezentaci o tom, jak zimu tráví medvědi, jeleni a šneci, upevňující aktivity a s tím vším se těšili na žáky 4. B. 

Děti byly nejprve rozděleny do skupin a jejich úkolem bylo hledat ve třídě roztříhané lístečky s jejich číslem skupiny. Z lístečků pak děti skládaly obrázky daných zvířat a tak se dozvěděly téma hodiny. 

Pak přišla na řadu prezentace plná zajímavých informací, obrázků a videí o medvědích brlozích, šnečích důlcích a jeleních obůrkách. Děti si do sešitu zapsaly zápis a pak si ověřily, co se naučily formou psaného testu. 

Pro deváťáky to byla velice cenná zkušenost. Poznali, že to není jednoduché si připravit 45 minut aktivní práce s dětmi. Museli nechat ostych a nervozitu stranou a společně pracovat jako jeden tým se společným cílem. A podařilo se jim to. Za skvěle odvedenou práci moc děkuji. 

Adriana Špirková

Fotogalerie:

 

 

31.01.2018 | Zdroj: http://www.podzvonek.cz | Autor: Základní škola Pod Zvonek